Sevgili Arkadaşlar, Diyabet Dostlarımız,

COVID-19 pandemisi hepimizi, yaşamlarımızı, iş ve sosyal hayatımızı 2020 yılı ilkbaharından beri etkiliyor, görünüşe bakılırsa da daha uzun süre yaşamımızı etkileyecek. Bu arada da teknolojinin her zamankinden hızlı bir şekilde hayatımızın her alanına girmesiyle olan kalıcı değişiklikler, çok muhtemel ki hiç bir zaman COVİD-19 salgını öncesindeki normalimize dönemeyeceğimizin habercisi…

Sonuçta artık COVID-19 salgınına rağmen yaşamımıza geri dönüyoruz, ama gerek kendimizin, gerek ailemizin, gerek arkadaşlarımızın, gerekse de içinde yaşadığımız toplumun sağlığı için maske takmaya, gerek COVID-19 gerekse grip ve pnömokok aşılarımızı zamanında yaptırmaya, bulunduğumuz ortamların her zaman iyi havalandırılmasına ve hijyen kurallarına çok dikkat etmemiz gerekiyor. Şu anda elimizdeki imkanlarla ancak bu şekilde bu salgını geride bırakabileceğiz.

Pandemi ve kısıtlamalar nedeniyle Dernek Şubelerimiz’in Genel Kurul’ları Eylül 2021 başında bitebildi. Bazı Şube Başkanlarımız ve Yönetim Kurulu Üyeleri’miz görevlerini devir etti, bazı Şubelerimiz’de yeni arkadaşlarımız Başkanlık ve Yönetim Kurulu Üyeliği’ni devir aldılar. Tüm arkadaşlarımıza zor günlerde bile çabaları ve emekleri için sonsuz teşekkür ediyoruz, yeni dönemde tüm Şubeler’imize çalışmalarında başarılar diliyoruz…

Genel Merkez Genel Kurulu’nu da 30 Ekim 2021’de, yeterli çoğunluk sağlanamazsa 6 Kasım 2021’de yapmayı planlıyoruz. Gerekli açıklamayı ve gündemi web sayfamızda yayınlayacağız.

Her zamanki gibi gerek diyabetin önlenmesi, gerekse diyabetli kişilerin yaşam kalitesini iyileştirmeye yönelik amaçlarımızı ancak birbirimize destek olarak gerçekleştirebiliriz. Lütfen bizlerle iletişimde olun, sesinize, düşüncelerinize, fikirlerinize ihtiyacımız var.

Sevgi ve saygılarımızla.

Prof.Dr. Şehnaz Karadeniz
Diyabetle Yaşam Derneği Genel Başkanı